Zasady zdalnego nauczania - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16350
post-template-default,single,single-post,postid-16350,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Zasady zdalnego nauczania

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od dnia 25.03.2020r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programów nauczania w systemie nauki zdalnej.

Do końca tygodnia pracujemy zgodnie z przyjętym planem zajęć. Od poniedziałku ulegnie on pewnie nieznacznym modyfikacjom. Wychowawcy prześlą odpowiednie informacje przez e-dziennik.

Nauczyciele będą nadal przygotowywać szczegółowe informacje dotyczące zadań obowiązkowych z danego przedmiotu oraz tych dodatkowych, dla uczniów chętnych, chcących rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia. Będą je udostępniać za pomocą dziennika lekcyjnego lub umieszczać na stworzonych w tym celu grupach klasowych na Messengerze lub na klasowych blogach.

Taki sposób komunikacji z rodzicami i uczniami do tej pory się sprawdził, więc zamierzamy go kontynuować. W razie uwag dotyczących sposobu komunikacji lub materiałów przekazywanych do realizacji w domu, jesteśmy otwarci na sugestie z Państwa strony.

Przesyłany Państwu plan zajęć jest pewną propozycją pracy, uczniowie mogą go realizować o dowolnej porze, bo zdajemy sobie sprawę z tego, iż dostęp do urządzeń typu komputer czy telefon może być u Państwa w domach ograniczony.

Ważne jest jednak, by chociaż te obowiązkowe treści opracować, zrealizować w godzinach miedzy 9.00 a 13.00. W tym czasie nauczyciele, którzy prowadzą w danym dniu zajęcia ujęte w planie, są do dyspozycji Państwa i uczniów. Jeżeli uczniowie nie zdążą wykonać jakiegoś zadania w tym czasie, a chcą pokazać efekty swojej pracy nauczycielowi, uzyskać ocenę czy informację zwrotną na temat poprawności wykonanego zadania- powinni przesłać nauczycielowi materiały następnego dnia.

Godziny popołudniowe to dla uczniów czas na wykonanie dodatkowych zadań, jakichś projektów, czytanie lektury i oczywiście odpoczynek. Nauczyciele muszą przygotować się do kolejnych zajęć i również odpocząć, dlatego ważne jest ustalenie pewnych reguł dotyczących wzajemnych kontaktów.

Czas zdalnej edukacji to okres wytężonej pracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszyscy próbujemy odnaleźć się w nowej dla nas sytuacji. Uda się nam dobrze ten czas wykorzystać tylko przy wzajemnej współpracy i zrozumieniu.

Życzymy Wszystkim przede wszystkim zdrowia, liczymy na zrozumienie i wsparcie 🙂

                                      Nauczyciele oraz Dyrektor SP w Skórowie