Zakończenie projektu "Umiem pływać" - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16952
post-template-default,single,single-post,postid-16952,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Zakończenie projektu „Umiem pływać”

Od kwietnia do czerwca 15 uczniów z klas I –III naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim projekcie ,,Umiem pływać”.

Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność pływania.

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Podczas dwudziestu godzin zajęć uczniowie oswajali się z wodą i poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie zachęcił dzieci do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym i aktywnego stylu życia.

Opiekunem grupy był Pan Kamil Gapski.