Uwielbiamy dinozaury! - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16747
post-template-default,single,single-post,postid-16747,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Uwielbiamy dinozaury!

Dnia 26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi, w tym w sposób szczególny dzieci.

Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – nasza zerówka, oglądając prezentację multimedialną, poznała historię dinozaurów. Dzieci dowiedziały się, kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Słuchały odgłosów najbardziej znanych dinozaurów i odnajdywały je na obrazkach. Poznały pracę paleontologa. Następnie dzieci wykonywały zadania typu: rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli, łączenie dinozaurów z ich cieniami, odbyły się również zabawy matematyczne z dinozaurami. Wykonały też w parach pracę plastyczną – dinozaur. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczno-ruchowe do piosenek: „ Dino, dinozaur”, „ Żyły dawno na Ziemi dinozaury”.