Podsumowanie akcji "Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16605
post-template-default,single,single-post,postid-16605,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Podsumowanie akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

Przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”.

Koordynator akcji, pani Anna Kosior, zgłosiła naszą placówkę do kampanii i zamówiła przesyłkę z pocztówkami. Nauczyciele w każdej grupie wiekowej naświetlili dzieciom główny cel kampanii, czyli zwrócili uwagę na fakt, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach rodziny i kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Uzmysłowili dzieciom, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki.

W grupach przedszkolnych wspólnie z dziećmi Panie przygotowały pocztówki do wysyłki. Wychowawcy klas I – VIII – również wzięli udział w kampanii i kartki z życzeniami wysłali do swoich uczniów.

Decyzja o udziale naszej szkoły w Ogólnopolskim Projekcie zorganizowanym przez Fundację Dbam o mój z@sięg okazała się bardzo trafna, a sam pomysł sentymentalnego powrotu do lat królowania świątecznych pocztówek przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.