Pierwsza pomoc- ważna sprawa! - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16318
post-template-default,single,single-post,postid-16318,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Pierwsza pomoc- ważna sprawa!

3-5 minut…tyle mamy czasu, aby uratować życie poszkodowanemu w wypadku, którego serce przestało bić… Tego i wielu innych niezmiernie istotnych informacji mogliśmy się dowiedzieć od zaproszonego do naszej szkoły ratownika medycznego- Pana Tomasza Kotusiewicza, na co dzień pracującego w Pogotowiu Ratunkowym w Lęborku, który przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Dowiedzieliśmy się, jak zachować się w razie wypadku, jakie kroki podjąć, aby nasza pomoc była skuteczna i bezpieczna oraz jakie są prawidłowe wytyczne do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kilkoro spośród nas, miało szansę spróbować przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie ( także przy pomocy defibrylatora) oraz poprawnie wykonać zgłoszenie o zaistaniałym zdarzeniu do dyspozytorni pogotowia ratunkowego. Zajęcia przyciągnęły naszą uwagę, a pan ratownik udzielił odpowiedzi na wszelkie pytania uczniów. Wiemy, że takich spotkań nigdy za wiele, a wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy może okazać się bardzo cenna.
Na koniec spotkania omówiliśmy podstawowe zasady higieny, tak ważne w czasie wzmożonych zachorowań na grypę i zagrożeń związanych z koronawirusem.

Panu Tomaszowi dziękujemy za przekazaną wiedzę oraz za poświęcony czas.