Nowy sprzęt z projektu "Akademia przedszkolaka" - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16205
post-template-default,single,single-post,postid-16205,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Nowy sprzęt z projektu „Akademia przedszkolaka”

Gmina Potęgowo za niemal ćwierć miliona złotych (215.0000 zł) zakupiła sprzęt oraz pomoce dydaktyczne do oddziałów przedszkolnych w Łupawie i Skórowie oraz do przedszkola w Potęgowie. Całość sprzętu zakupiona została w ramach projektu unijnego „Akademia Przedszkolaka”. Każda z wymienionych placówek wyposażona została w:
🔺laptopy,
🔺tablice interaktywne,
🔺rzutniki,
🔺telewizory,
🔺wieże multimedialne,
🔺aparaty fotograficzne,
🔺dywany interaktywne.

Dodatkowo zakupione zostały min. lornetki, teleskopy, lunety, gry edukacyjne do zajęć przyrodniczych, magnetyczne tablice, interaktywne książeczki, ilustrowane słowniki, audiobooki do zajęć z języka angielskiego.

Także zajęcia sportowe będą bardziej atrakcyjne dla dzieci, bo zostały zakupione min. zestawy gimnastyczne, tunele, chusty, zestawy płotków do zabaw, piłki, drążki, worki do skakania oraz ławki gimnastyczne.

Pozostałe zajęcia: teatralne, plastyczne, kulinarne i rytmiczne również zyskają na atrakcyjności, bo dzieci będą miały do dyspozycji kompletne zestawy do organizacji przedstawień teatralnych, w tym: parawany, pacynki, kukiełki itp. zestawy do zajęć kulinarnych (kuchnie z akcesoriami, fartuszki i inne niezbędne rzeczy do nauki gotowania), zestawy do rytmiki tj. flety, elektroniczne maty do gry w klasy, torby z instrumentami.

W ramach projektu będą odbywały się również zajęcia z elementami integracji sensorycznej oraz logopedyczne i do tych zajęć zakupiono piankowe kształtki rehabilitacyjne, tablice sensoryczne, tablice manipulacyjne, dyski i gruszki rehabilitacyjne, logopedyczne labirynty i gry, mówiące obrazki Logopedia Pro.

Ponadto dojechały nowe zabawki: zestawy lalek, pojazdów, klocków, maskotki, które chyba najbardziej ucieszą wszystkie przedszkolaki:)