Moniko, gratulujemy! - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
16569
post-template-default,single,single-post,postid-16569,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Moniko, gratulujemy!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 SP w Skórowie, Monika Zawadzka, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko „Z Energią dla Klimatu”.

Konkurs realizowany był wspólnie przez Fundację „Forum Atomowe” oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

W I etapie Monika musiała się zmierzyć z testem wiedzy obejmującym zagadnienia z zakresu podstawy programowej z geografii, fizyki i chemii dla 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, a w II etapie przygotować artykuł prasowy, film lub naukowy plakat, który byłby opracowaniem jednego z konkursowych tematów w odniesieniu do środowiska lokalnego. Praca Moniki dotyczyła zmian klimatu i wpływu tego zjawiska na życie mieszkańców Gminy Potęgowo. W III etapie zaprezentowała swoją pracę przed jury i odpowiadała na pytania ekspertów.

Już wkrótce do finalistki i do szkoły trafią nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Jeszcze raz gratulujemy

😊