Dzień Pluszowego Misia - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Skórowie
15792
post-template-default,single,single-post,postid-15792,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 23 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu  urodziny Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Anna Kosior.
Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Nie! Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem.
Rozpoczęła się zabawa. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu”. Następnie zatańczyły z misiami do piosenki „Jadą, jadą misie” i innych utworów, później były konkursy. Uczestniczyli w zabawach: „Tańczymy z misiami”, „Prezent dla misia”, Opowiastka ruchowa „Leśne misie”.

Najwięcej radości sprawiło naszym przedszkolaczkom uczestnictwo konkursie „ Najciekawsze przebranie za Pluszowego Misia”. Przedmiotem konkursu była prezentacja najciekawszego przebrania wykonanego według własnego pomysłu. Komisja oceniała pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania stroju.
Dzieci zaprezentowały swoje stroje. Największy aplauz zebranej publiczności otrzymali Krzysztof Puchacz, Paweł Stępień, Julia Mazurek. Komisja jednogłośnie zdecydowałam, że
wszystkie 3 stroje zaprezentowane przez dzieci zasługują na 1 miejsce. Wygrani otrzymali dyplomy oraz nagrody. Rodzicom dziękujemy za współpracę i pomysłowość.
Dzieci wyróżnione za stroje misia:
Paulina Formela, Salomea Kisiel, Zuzia Śmiechowska, Grzegorz Treder.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia i słodki poczęstunek.
Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach,czasem troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa.
Dzieci jednogłośnie przyznały ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Opracowała: Anna Kosior

galeria zdjęć