14 września w ramach działalności Klubu Młodego Archeologa grupa naszych uczniów pod opieką p. Alicji Matuszewskiej miała niezwykłą okazję uczestniczyć w Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Było to możliwe dzięki inicjatywie Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Łupawy – „Dolina Łupawskich Megalitów” p. Bogusława Cyrnego, który zaprosił uczniów szkół z naszej gminy na tę wycieczkę. Uczestnicy wyjazdu przenieśli się w czasie i bliżej poznali życie człowieka od epoki kamienia do średniowiecza. Zobaczyli nie tylko narzędzia wytwarzane z drewna, krzemienia, kości czy poroża, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Obejrzeli bitwę, w której wzięli udział wojowie z grupy rekonstrukcji historycznej „Chmurnicy – wojowie grodu Łekno”. Festyn dostarczył mnóstwa wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji.