Zakończył się projekt „Zabawa w miasto- dzieci budują swój własny świat” edycja 2022 organizowany przez Starostwo Powiatowe w Słupsku w ramach partnerstwa z niemieckim powiatem Herzogtum Lauenburg.

W tym roku dzieci przebywały w dniach 5.07.- 14.07.2022 w niemieckiej miejscowości Mölln. Wśród 20 uczestników z gmin Potęgowo, Kępice, Damnica oraz Kobylnica znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. Lucjana Kowalskiego w Skórowie Gabriela Ikała.

Gabrysia przez 10 dni mieszkała w namiotowym miasteczku Tillhausen. Zostało ono stworzone na wzór normalnie funkcjonującego miasteczka dla dorosłych. Dzieci z Niemiec i Polski mogły w nim wspólnie pracować, spać i bawić się. Projekt umożliwiał im integrację z rówieśnikami, naukę języka niemieckiego, pozwalał zrozumieć zasady demokracji, uczył współpracy w grupie. Udział w projekcie był bezpłatny.

Dla Gabrysi to z pewnością było niezapomniane doświadczenie.

Więcej zdjęć i informacji można odnaleźć na stronie www.tillhausen.de lub na profilu Morskiego Powiatu Słupskiego https://www.facebook.com/…/pfbid033QfhLkftLWLhUyGRpRoew…