19 maja 2022r. gościliśmy w szkole aktorów teatru „Kurtyna” z Krakowa🎭. Tradycyjnie mogliśmy obejrzeć dwa profilaktyczne przedstawienia, skierowane do uczniów klas 0-3 i 4-8. Młodsi widzowie mogli obejrzeć profilaktyczną bajkę, o niesfornym, małym chłopcu o imieniu Oskar. Aby odciągnąć chłopca od komputera i niestety złego zachowania, rodzice zachęcili go do czytania książek. Jedna z nich, o piratach, uwolniła w chłopcu pokłady wyobraźni. Świat fantazji stanął otworem a Oskar przeniósł się do bajkowego świata. Tam musiał zrealizować ważne zadanie. „Mapa skarbów”, bo taki tytuł miał spektakl, ukazał dzieciom wartości wychowawczo-zdrowotne, kształtował postawy społeczne: wytrwałość, zwycięstwo, radzenie sobie z porażką, relacje międzyludzkie, empatię i szacunek dla słabszych.

Starsi uczniowie, obejrzeli spektakl „Nowy trend”. To historia o nowym chłopcu w szkole, któremu w aklimatyzacji miał pomóc przebojowy kolega. Pomysłem była nieformalna impreza i tzw. chrzest nowego kolegi. Relacja została umieszczona w Internecie, gdzie nowy uczeń był skompromitowany i upokorzony. Widzowie mogli przyjrzeć się, jaki wpływ ma grupa rówieśnicza na zachowania innych, jak ważna jest troska o bezpieczeństwo własne i innych, zwłaszcza w Sieci.

Dziękujemy aktorom za udane, pełne wrażeń spotkanie👏🤗. To dla nas ważne, bowiem szeroko pojęta profilaktyka, to jeden z elementów programu wychowawczego naszej szkoły💪.